Koníci

konici.ufonek.net

O koních, pro koně, s koňmi...


Počítadlo:
Počítadlo

Hipocentrum Koryčany
Internetový psí a kočičí útulek, útulky z celé ČR
Horses Online
Bodyskal.cz
EQUISERVER.eu - server o koních a pro koně

Časopis Koně & hříbata

Příběh dvou koní

Vloženo: 14.10.2005, Autor: Zuzule
Moje sestřenice měla dostat jako dárek koně, ale to ani netušila odkud a z jakého prostředí. Ješte k tomu se dozvěděla, že koník 3/4 roku nejezdil a že naposledy jel hubertovku.

Falko žil s poníkem Juráškem, oba se chovali divně, ale jejich majitelé ješte divněji! Lépe řečeno nemožně. Krmili je se slepicema a pomalu jim nevyndávali ani bobky z boxu! Kopyta měli koníci v dezolátním stavu a byli totálně vyhublí. Od té doby co jsme ty dva poznali (bylo to v létě 2003) jezdili jsme za nima non stop a krmili jsme je 3x denně otrubama a klíčkama. Koupili jsme jim liz a pořádně vybrali boxy.

Jednou když byl jednoho letního dne docela hic chtěli jsme vzít koníky ven. Šli jsme se zeptat, ale bylo to marné - pan majitel byl pěkný pitomec a řekl nám ať je necháme být, že je vedro. Jenomže my s Peťou hrabaly v tom největším hicu slámu z pole, takže nám stoupla zlost. Oni se chudáci koně škvaří v ohrádce na hlíně a když jsme je chtěly vzít k vodě tak jsme nemohly!

Další den bylo akorát a tak jsme je vzali ven. Já měla Juráška bez sedla (žadné neměl) a Peťa měla westernový (to tam bylo jediné). A tak jsme jely na vyjíždce a byly jsme rády, že jsme vůbec jely.
Ale další dny probíhlaly tak, že jsem se pořád musela ptát na to samé : "Můžu si pujčit Juráška...". Sice mi to dovolili, ale ja se tam někdy uplně bála jít - byla tam holka jménem Pavlína a ta byla fakt hrozná. Ona občas na Falkovi jezdila a na Juráškovi jezdil její bratříček. Jenže ona nejezdila, ona ty koně úplně týrala učila je nesmysly! Navíc, když jí Petra prozradila, že jsem si na něj na cval brala bičík, řvala na mě takovým způsobem, že jsem tam už nechtěla jít.

Ale léto trvalo a tak jsme si Falka vzali na chatu do jedný stáje na 14 dní. Jenže za to že jsme si ho vzali, protože nebyl ješte náš, na něm měla jezdit pak za odměnu Pavlína! A i když už byl Falko Petřin tak na něm jezdila... Ale to nám už jednou došla trpělivost, protože ho chtěla půjčit na Huberta (na 1 ho jí ho Petra půjčila). Po Hubertech si ho Petra hezky odvedla do jiné stáje a Jurda tam zůstal sám. Mně ho bylo líto - měla jsem ho ráda, protože byl super a všechno ale... pak už mi to bylo jedno.
Falko se stal parkurovým koněm a začal poslouchat. A Jurda se pase u těch lidí
na zahradě :-)

Autor: Lariska (Eva D.)
Napsáno: 2. prosince 2004
Všechny publikované fotografie a články jsou chráněny autorským zákonem. Zákaz jejich kopírování bez souhlasu autora.
© Zuzana Buráňová 2003—2021
TOPlist