Koníci

konici.ufonek.net

O koních, pro koně, s koňmi...


Počítadlo:
Počítadlo

Hipocentrum Koryčany
Internetový psí a kočičí útulek, útulky z celé ČR
Horses Online
Bodyskal.cz
EQUISERVER.eu - server o koních a pro koně

Časopis Koně & hříbata

O Vánocích

Vloženo: 14.10.2005, Autor: Zuzule
Bylo roku 1999 (týden před Vánoci) a já jsem psala jako malá holčička svému idolu Ježíškovi. Dopis zněl takto: Milý Ježíšku, uvědomuju si, jaké to je, mít tolik starostí s dárky pro děti a také vím, že jsem celý rok nebyla hodná a tak si od tebe nemohu nic přát, ale mám jedno své veliké přání a to je mít svého vlastního, hodného a hezkého koně.

Také bych od tebe chtěla, abys lidem, kteří nejsou moc bohatí aspoň trošičku pomohl a nesmíš zapomenout i na malé děti bez rodičů. Moc tě o tyto dárečky prosím a doufám, že mi je splníš, i když nemusíš. Tvá malá Lilka.

Nějakou chvíli jsem nad tímto dopisem přemýšlela a rozhodla jsem se ho poslat Ježíškovi a abych měla jistotu, že mu přijde (ten dopis), tak jsem ho svěřila rodičům (tehdy jsem na Ježíška věřila). Tak jsem tedy čekala až do Vánoc.

O Vánocích po večeři jsem rozbalovala dárečky a jak jsem viděla, tak pod stromečkem žádný kůň nebyl. Byla jsem velice zklamaná, ale také jsem věděla, proč tam není. Nebyla jsem totiž celý rok hodná. Pak mě rodiče odvedli se zavázanýma očima až někam do stájí a tam mi sundali šáteček. Viděla jsem před sebou krásného koně a byli jsme si velice sympatičtí. Byla to kobylka a dali jsme jí jméno Šerinka - byl to anglický plnokrevník. A od té doby, co jsme se sblížili jsme nejlepší kamarádky a i moje kamarádky jí mají rády a také je u všech lidí oblíbená svou krásou i chováním. Byly to moje nejlepší Vánoce! Nikdy na tu chvíli nezapomenu!

Autor: Lili Škuthanová
Napsáno: 27. prosince 2004
Všechny publikované fotografie a články jsou chráněny autorským zákonem. Zákaz jejich kopírování bez souhlasu autora.
© Zuzana Buráňová 2003—2021
TOPlist