Koníci

konici.ufonek.net

O koních, pro koně, s koňmi...


Počítadlo:
Počítadlo

Hipocentrum Koryčany
Internetový psí a kočičí útulek, útulky z celé ČR
Horses Online
Bodyskal.cz
EQUISERVER.eu - server o koních a pro koně

Časopis Koně & hříbata

Moje první plavení

Vloženo: 14.10.2005, Autor: Zuzule
Ráno jsem přijela do stáje, pozdravila jsem všechny koníky a šla jsem se převléknout do "maringotky". Povídala sem si s kámoškou a její mamkou a i s mojí mamkou (obě mamky koním hodně rozumí), pak jsme šly vykydat koníky, pak jsme ještě pořádně zametly celý dvůr a stáje... bylo léto,takže bylo horko a my jsme se rozhodly, že dopoledne půjdem na vyjížďku a odpoledne půjdem plavit.

Šla jsem si pro přilbu a chapsy, pak jsme koně nasedlaly - s tím mi pomohla mamka, a pak sem sama nauzdila. No, tak sme vyjely, jely jsme po cestě v takovém jabloňovém sadu, tak jsme si každá utrhly jablko a papaly ho při jízdě, pak jsme odbočily směrem k lesu a naklusaly jsme - byl to dooost rychlý klus, prodloužený. V lese jsme šly zase chvilku krokem a když jsme vyjely z lesíka, tak jsme nacválaly - byl to rychlejší cval než u nás na jízdárně a bylo to uplně úžasný. Na Sendym cválá uplně suprově a cválaly jsme docela dlouho... nádhera... no a pak jsme se klusem a krokem vrátily zpět. Koním jsme sundaly sedla, chvíli jsme je nechaly přivázané, protože jsme se šly převléknout do plavek a do vodních bot. Já s Luckou jela na Dolarovi, mamka na Sendym a teta na Zajícovi... vyjely jsme, řeka je odsud jen pár metrů, takže koně můžem jít koupat kdy chceme.
Nejdřív byla voda koním po karpální kloub a tam jsme je nechaly napít a zvyknout si na vodu, Sendy začal zase hrabat tou svojí nohou, takže máma byla dost mokrá (jako jediná neměla plavky). Pak jsme šly dál, Sendíkovi to trvalo déle (nikdy se mu tam nechce), Zajíc už plaval v největší hloubce a Dolar skoro taky a najednou Dolar začal doslova chrochtat a my jme se trochu ponořily a cítily jsme, že Dolar plave... bylo to uplně úžasný!

Týden potom jsem jela plavit už sama na Sendym - plaval jen jednou, víckrát jsem ho tam nedostala... a to už bylo opravdový, protože jsem na něm seděla já sama :-)

Autor: Kristýna Růžičková
Napsáno: 26. ledna 2005
Všechny publikované fotografie a články jsou chráněny autorským zákonem. Zákaz jejich kopírování bez souhlasu autora.
© Zuzana Buráňová 2003—2021
TOPlist