Koníci

konici.ufonek.net

O koních, pro koně, s koňmi...


Počítadlo:
Počítadlo

Hipocentrum Koryčany
Internetový psí a kočičí útulek, útulky z celé ČR
Horses Online
Bodyskal.cz
EQUISERVER.eu - server o koních a pro koně

Časopis Koně & hříbata

První pád

Vloženo: 14.10.2005, Autor: Zuzule
Ten den nebyl stejný jako ostatní. Obvykle mě totiž do stáje vozí táta, ale ten den vyjímečně neměl čas a tak jsem jela s mamkou vlakem.

Když jsme byly na místě, měla jsem jako obvykle tou dobou jezdit na šestileté hnědce ČT, Shirly. Nejprve jsem klusala v menší jízdárně a pak jsem z ní měla vyjet a klusat okolo. Najednou se však Shirly zastavila a koukala přímo před sebe. Ať jsem se snažila jakkoli, nepodařilo se mi ji znovu rozpohybovat. Můj trenér, který stál opodál, mě upozornil, že je blízko pes a ať počkám, až odběhne. Čekala jsem, ale Shirly se najednou otočila o 180° a začala cválat. Okamžitě mi vypadly nohy ze třmenů, což bylo docela štěstí, ale zároveň jsem cítila, že už se dlouho v sedle neudržím. Najednou jsem prudce přistála na zemi a zabrzdila o tvrdou hlínu. Ještě jsem viděla Shirly, jak dobíhá ke stájím a zpomaluje.

Po mém prvním pádu jsem poměrně dlouho nemohla jezdit, protože vinou špatného dopadu na zem jsem si přivodila komplikovanou zlomeninu ruky. Nikdy jsem to ale nevzdala a i když mám stále ještě z pádů trochu strach, jezdím stále a koně mám stále stejně ráda. =)

Autor: Zuzana Vonešová
Napsáno: 26. ledna 2005
Všechny publikované fotografie a články jsou chráněny autorským zákonem. Zákaz jejich kopírování bez souhlasu autora.
© Zuzana Buráňová 2003—2021
TOPlist