Koníci

konici.ufonek.net

O koních, pro koně, s koňmi...


Počítadlo:
Počítadlo

Hipocentrum Koryčany
Internetový psí a kočičí útulek, útulky z celé ČR
Horses Online
Bodyskal.cz
EQUISERVER.eu - server o koních a pro koně

Časopis Koně & hříbata

Moja kobylka

Vloženo: 14.10.2005, Autor: Zuzule
Vežmi som túžila chodiť niekde jazdiť, pretože mám odmalička rada kone. Tak som si dala inzerát na internetovú stránku o koňoch. Odpísalo mi dievča, ona chodila jazdiť do JK neďaleko mesta, kde bývam. Po niekožlých týždňoch dopisovania si cez internet sme sa stretli a išli sme tam. Po ceste sme stetli ešte jedno dievča, ktoré tam chodí.

Já na SzaneteKeď som mala po prvý krát jazdiť, s kamarátkou sme išli do výbehu po kobylu. Tam som zazrela jednu nie príliš vysokú sivú grošovanú kobylku, padli sme si do oka. Potom večer sme sa prechádzali po stajniach a tam som ju opäť uvidela. Bola vo svojom boxe a pozerala na mňa. Mala trochu zablatené telo a v hrive mala zamotané bodliaky. Schmatla som čistenie a začala som ju čistiť. Bodliaky mala úplne pri hlave a vežmi ju to bolelo. Bola tak citlivá a nenechala si chytiť hlavu. Telo som jej vyčistila raz-dva, aj nohy zdvíhala pekne. Ale trebalo ísť domov a hrivu som jej nerozčesala.

O niekožko dní som ju znova navštívila. Na nej dlho nikto nejazdil lebo mala žriebätko a tak bola každý deň vo výbehu, kde "nazbierala" ďalšie bodliaky. Vyšistila som ju a rozčesala hrivu, ale nie do konca lebo som musela ísť zase domov. Takto sa to opakovalo asi 4 krát a nakoniec som jej tu hrivu konečne rozčesala. Zopár krát som na ňu vysadla a snívala som, že si na nej raz zajazdím.

Jedného večera, keď som ju čistila, prišla majitežka stajní a povedala, že na nej bude treba začať jazdiť, vežmi ma to potešilo. Na druhý deň som prišla a môj sen sa splnil! Spolu s kamarátkou som ju osedlala, ale nauzdiť to bolo horšie - pretože bola citlivá na uši, začala kývať hlavou, a čelenka sa jej zakvačila o ucho. Kamarátka to kývanie už nevidržala a od zúrivosti odšla. Ja som jej jemne tu čelenku nasadila a mohli sme ísť jazdiť. Potom ju kamoška odsedlávala sama a na ňu kobylka nebola zviknutá a keď jej dávala dole uzdečku, splašila sa a roztrhla podkrčník. Aj tak sa mi splnil sen a jazdila som na svojej najobžúbenejšej kobylke.Szaneta
Teraz na ňu chodíme jazdiť častejšie. Bola to westerňáčka a tak ma vežmi rýchli klus, lebo si myslí že je na súťaži. Zatáčky ma vežmi ostré, ale to je sranda, iba hlavou vyhadzuje, lebo jej vadí zubadlo. Ja som len začiatočník, a tak sa mi na nej kluše dosť ťažko, ale počúva ma a to je dobre.

Autor: Nikoleta (Tyrande)
Napsáno: 11. února 2005
Všechny publikované fotografie a články jsou chráněny autorským zákonem. Zákaz jejich kopírování bez souhlasu autora.
© Zuzana Buráňová 2003—2021
TOPlist