Koníci

konici.ufonek.net

O koních, pro koně, s koňmi...


Počítadlo:
Počítadlo

Hipocentrum Koryčany
Internetový psí a kočičí útulek, útulky z celé ČR
Horses Online
Bodyskal.cz
EQUISERVER.eu - server o koních a pro koně

Časopis Koně & hříbata

Cesta do Litoměřic

Vloženo: 14.10.2005, Autor: Zuzule
Jezdím ke koním k mé kamarádce do Kotelic, vždy když jsou prázdniny nebo nějaké volno. Když jsem tam přijela hned nás vítali koně na pastvě a taky moje kamarádka Zdenka. Když moji rodiče odjeli daly jsme si horkou čokoládu a šly jsme pro koně do výběhu. Přivedli jsme je do boxu a vyčesaly jsme jim bodláky.

Oběma dvěma jsme namazaly kopyta, no prostě jsme se o ně staraly a blbly jsme na nich. Protože už bylo pozdě, tak jsme nikam nejely.
Druhý den jsme brzy ráno vstavály. Měly jsme v plánu jet na celodenní výlet k nám domů až z Kotelic do Litoměřic (až před náš panelák). Připravily jsme koníky. Jmenují se Alik a Scherry Dej. Zdenka jela na Alim a já na Scherry Dejovi. Alik je sice o dost větší, ale Scherik je rychlejší (oba jsou poníci).
Vešly jsme před boxy a nasedly na koně . Jely jsme přes pole, louky, někdy i kolem silnice a taky jsme si dávaly závody a honily jsme kance a srnky. No a pak se stalo to... no zapomněly jsme cestu. Můj koník Scerry Dej už jednou tamtudy jel takže sem dostala takový malý nápad. Řekla jsem Zdence, že bychom mohly zkusit orientační smysl. Protože vím, že koně mají výbornou paměť, povolila jsem Scherrymu oteže a nechala ho jít... A jak jsem myslela tak se taky stalo - můj malej koníček nas vysvobodil a našel cestu. Nejdřív jsme museli jet na Skalici a pak ze Skalice do Litoměřic. Trvalo nám to asi tak 4 hodiny. Když jsme dojely do Litoměřic všichni na nás koukaly a ukazovali dětem koníčka. No proste všichni se k nám seběhli a hladili si je. Největši zájem měly však o mého půjčeného koníka Scherry Deje...byl malý roztomilý no všem se líbil... Když jsme dorazily k nám před panelák zařvala jsem na mámu a ta vystrčila hlavu. Pak zavolala tátu a prohlíželi si nás. No, pak jsme už musely jet zpátky, měli jsme být doma v 5 a už bylo 3 a něco málo minut. Tak jsme se rozloučily a pádily jsme ke Zdence domů. Koně už jeli o dost rychleji, protože věděli, že jedou domů, a že dostanou napapat. Tam nám to trvalo 4 hodiny a zpět jen 2 to je docela veliký rozdíl :-)

Přijely jsme domů a koně jsme hned odsedlaly a oduzdily... postaraly jsme se o ně a pustily je na pastvu. K večeru jsme přisly vzít koně z pastvy daly jsme jim žrát a pít teplejší vody a nanosily jim seno. Pak jsme zavřely boxy, nakonec stodolu a šly jsme domů. Musím říct, že mě dost bolely nohy, takže jsem se hned natáhla a šla spinkat.

Autor: Marketka
Napsáno: 25. května 2005
Všechny publikované fotografie a články jsou chráněny autorským zákonem. Zákaz jejich kopírování bez souhlasu autora.
© Zuzana Buráňová 2003—2024
TOPlist