Koníci

konici.ufonek.net

O koních, pro koně, s koňmi...


Počítadlo:
Počítadlo

Hipocentrum Koryčany
Internetový psí a kočičí útulek, útulky z celé ČR
Horses Online
Bodyskal.cz
EQUISERVER.eu - server o koních a pro koně

Časopis Koně & hříbata

Zajímavosti - ostatní

Jízdní policie a její vznik

Vloženo: 13.01.2006, Autor: Zuzule, Zobrazeno: 255739x
Snad každý ví o tom, že existují nějací policisté, kteří jezdí na koních. Mnoho z nás už je také vidělo na vlastní oči, buďto na nějaké akci nebo třeba jen tak ve městě. Já osobně jsem se poprvé s policisty a jejich koňmi setkala při docela zajímavé události. Bylo to asi před 4 lety na Panské Líše v Brně, kdy do této stáje dorazili dva koně bez jezdců, zcela zplavení a udýchaní. Na dečkách pod sedlem jsme si všimli nápisu "policie". Po nějaké době přišli i jejich jezdci, naštěstí v pořádku, i když notně špinaví a zablácení. Asi už vás napadlo, že se jim koně splašili a zbavili se svého nákladu.

Smysly koní

Vloženo: 15.10.2005, Autor: Zuzule, Zobrazeno: 54998x
Koně mají výborně fungující a velmi citlivé smyslové orgány, které jim pomohly přežít ve volné přírodě a stát se našimi přáteli v dobách dnešních. Řadíme je sice mezi "němé tváře", ale při delším pozorování zjistíme, že se mezi sebou "domlouvají" pomocí různých pohybů, nepatrnými gesty i mimikou tváře. Právě na základě této "koňské řeči" vyvinul svou metodu partnerství člověka a koně Monty Roberts. Pro koňaře je nutné znát alespoň její "abecedu" a poznat, co mu kůň právě sděluje?

Divocí předkové

Vloženo: 15.10.2005, Autor: Zuzule, Zobrazeno: 1096603x
Asi před 60 miliony let začala vývojová historie dnešních domácích koní v Severní Americe, prakoňmi rodu Eohippus zvanými též "kůň ranních červánků : z tohoto malého, víceprstého, listí požírajícího obyvatele lesa se vyvíjely v bohatě rozvětvených liniích četné rodiny prakoní.

Učit se, jak kůň "myslí"

Vloženo: 15.10.2005, Autor: Zuzule, Zobrazeno: 38540x
Koně jsou zvířata, která dříve divoce a volně táhla nekonečnými stepmi jako dcery a synové větru. Mimo kopyta a zuby neměli žádné zbraně, aby se bránili dravé zvěři. Žili ve velkých stádech, chráněni hřebcem, vedeni vůdčí klisnou - všichni ve střehu, stále připraveni k rychlému útěku.

Když venku prší

Vloženo: 15.10.2005, Autor: Zuzule, Zobrazeno: 79205x
Probudíte se a zjistíte, že venku je zima, že by psa nevyhnal, nebo že lije jako z konve. Znamená to sice, že nemůžete s koněm pracovat v terénu nebo na otevřené jízdárně, ale není to důvodem k tomu, abychom nedělali vůbec nic.

Poník jménem Kristýna

Vloženo: 15.10.2005, Autor: Zuzule, Zobrazeno: 315407x
To by jeden nevěřil, kde všude se dá najít kůň. Že koně vidíte ve stáji, na tom není nic zvláštního, ale když jsem dostala pozvání k jednomu poníkovi který naopak v žádné velké stáji není, neodolala jsem.

Uzavírání kupní smlouvy na koně

Vloženo: 15.10.2005, Autor: Zuzule, Zobrazeno: 370672x
Tentokrát se podíváme na nadmíru důležitou a ke škodě všech často za nedbávanou součást koupě koně, totiž uzavření kupní smlouvy.

Odborné pojmy o koních

Vloženo: 15.10.2005, Autor: Zuzule, Zobrazeno: 365121x
Několik odborných pojmů z jezdeckého světa


Všechny publikované fotografie a články jsou chráněny autorským zákonem. Zákaz jejich kopírování bez souhlasu autora.
© Zuzana Buráňová 2003—2024
TOPlist