Koníci

konici.ufonek.net

O koních, pro koně, s koňmi...


Počítadlo:
Počítadlo

Hipocentrum Koryčany
Internetový psí a kočičí útulek, útulky z celé ČR
Horses Online
Bodyskal.cz
EQUISERVER.eu - server o koních a pro koně

Časopis Koně & hříbata

Zajímavosti - výcvik

Proč se koně trénují

Vloženo: 15.10.2005, Autor: Zuzule, Zobrazeno: 401791x
Většina bude jistě souhlasit s tím, že řádná příprava koně je klíčem k úspěchu na závodech. Charakter kondičního programu je velice proměnlivý, závisí mnohdy na klimatu oblasti, ve které kůň žije.

Výcvik hříběte - první kroky

Vloženo: 15.10.2005, Autor: Zuzule, Zobrazeno: 240465x
Prvním a nesmírně důležitým kamínkem na cestě k povahově vyrovnanému koni byl seriál Simony Stejskalové o metodě imprintingu. Dalo by se říci, že toto povídání sleduje hříbě po jeho úvodních týdnech života, v době, kdy, řekněme, přechází z jeslí do školky.

Výcvik hříběte - práce na ohlávce

Vloženo: 15.10.2005, Autor: Zuzule, Zobrazeno: 1169621x
Jestliže vaše hříbě zvládlo předchozí lekci a snáší tedy bez problémů ohlávku, její nasazování i snímání, je čas pokročit ve výcviku a zkusit vodění.

Výcvik hříběte - zastavování

Vloženo: 15.10.2005, Autor: Zuzule, Zobrazeno: 2263129x
K výcviku zastavování na slovní povel ?hou? přistupte až tehdy, když hříbě zvládlo vodění na vodítku. Výcvikové lekce provádějte v prostředí, které hříbě zná ? ve stání, ve výběhu, na pastvě. Jakmile se naučí na povel spolehlivě reagovat, přejděte i do prostředí, kde se vyskytují rušivé prvky každodenního života.

Výcvik hříběte - uvazování

Vloženo: 15.10.2005, Autor: Zuzule, Zobrazeno: 62450x
Pokud postupujete podle tohoto návodu americké trenérky Cathy Hansonové, naučili jste své hříbě snášet ohlávku, dát se vést, a reagovat na ?hou?. Dnes postoupíme k dalšímu kroku ve výchově uvědomělého koňského občana ? k umění stát klidně uvázaný u pevného předmětu.

Výcvik hříběte - zvedání nohou

Vloženo: 15.10.2005, Autor: Zuzule, Zobrazeno: 441797x
Pokud postupujete s výcvikem svého hříběte podle tohoto návodu Kathy Hansonové, je hříbě k dnešnímu dni zvyklé na ohlávku, nechá se ochotně vést a na povel zastaví. Je zvyklé na uvazování a po krátkou dobu čištění stojí klidně. Při čištění si také zvyklo na dotek na nohou, což je předstupněm dnešního výcviku.

Výcvik hříbete - pohybování ze sedla

Vloženo: 15.10.2005, Autor: Zuzule, Zobrazeno: 33826x
Než začnete s tímto výcvikem, zopakujte si v rychlosti 2. část našeho seriálu, tedy tu, v níž se hříbě učí reagovat na pobídku k pohybu dopředu na ohlávce.
K dnešní lekci budete potřebovat vodítko ukončené 35?40 cm dlouhým řetízkem s karabinou, jednoho pomocníka a především klidného koně, který ochotně vedle sebe snáší cizí koně, aniž by kopal či kousal, a který je zvyklý na vedení jednou rukou a na pobídky pro pohyb do stran.

Výcvik hříběte - vyholování

Vloženo: 15.10.2005, Autor: Zuzule, Zobrazeno: 515392x
Doba rozpaků nad vyholováním koní u nás snad už minula (vyholování uší je u westernových soutěží již povoleno i v pravidlech), a tak je třeba hříbě seznámit i s tímto aspektem koňského života.


Všechny publikované fotografie a články jsou chráněny autorským zákonem. Zákaz jejich kopírování bez souhlasu autora.
© Zuzana Buráňová 2003—2024
TOPlist